Premier League : Μεγάλη ανατροπή για τη Γιουνάιτεντ, “αυτοκτόνησε” η Άρσεναλ! (vids)

Σπουδαία ματς τα απογευματινά της 3ης αγωνιστικής στην Premier League, που κρίθηκαν στα τελευταία λεπτά!

Το μεγάλο παιχνίδι στο Old Trafford, εκεί όπου η Νότιγχαμ έβαλε…φωτιές στη Γιουνάιτεντ αλλά τα πράγματα άλλαξαν άρδην στο δεύτερο ημίχρονο. Αβονίγι και Μπολί έδωσαν το προβάδισμα στη Φόρεστ μόλις στο 4ο λεπτό, “παγώνοντας” το Μάντσεστερ, όμως η Κρίστιαν Έρικσεν σκόραρε στο 17′ και έδωσε νέο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με γκολ για τους “κόκκινους διαβόλους”, που έφτασαν στο 2-2 με τον Κασεμίρο, για να ακολουθήσει ένα ματς “γκραν-γκινιόλ” με την μπάλα να πηγαίνει πάνω-κάτω. Η λύτρωση για τη Γιουνάιτεντ ήρθε στο 76′ από τα 11 βήματα, με “δράστη” τον Μπρούνο Φερνάντες, σκορ το οποίο (3-2) έμεινε μέχρι το τέλος.

Ματσάρα και στο Emirates! Με τη σέντρα, η Φούλαμ πήρε προβάδισμα στο σκορ με τον Αντρέας Περέιρα, ένα σκορ το οποίο παρέμεινε μέχρι την ανάπαυλα. Η πίεση της Άρσεναλ έγινε αφόρητη στο δεύτερο μέρος, η ισοφάριση όμως ήρθε στο 70′ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μπουκαγιό Σακά. Μάλιστα, δύο λεπτά μετά, οι “κανονιέρηδες” έφτασαν στην ανατροπή με τον Ενκέτια.

Η Φούλαμ όμως είχε τα ψυχικά αποθέματα να φτάσει στην ισοφάριση στο 89′ με τον Παλίνια, και μάλιστα με αριθμητικό μειονέκτημα, καθώς στο 87′ ο Μπάσεϊ δέχτηκε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στα άλλα ματς, η Γουλβς πήρε σπουδαίο τρίποντο στο Goodison Park με γκολ του Κάλαϊτζιτς στο 87ο λεπτό, ενώ η Μπρέντφορντ προηγήθηκε στο 18′ με τον Σάντε αλλά η Πάλας πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας με γκολ του Άντερσεν στο 76ο λεπτό.