Bundesliga : Δεν άφησε κανένα περιθώριο η Μπάγερν (vid)

Μπροστά σε ένα κοινό που…κόχλαζε, η Μπάγερν δεν είχε ιδιαίτερα προβλήματα κόντρα στην Άουγκσμπουργκ και έφτασε άνετα στο τελικό 3-1.

Με τον Χάρι Κέιν να έχει πάρει το «όπλο» του, οι Βαυαροί επικράτησαν εντός έδρας της Άουγκσμπουργκ με 3-1, σε ματς για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η Μπάγερν από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης είχε το πάνω χέρι και εν τέλει πήρε το προβάδισμα στο 32ο λεπτό. Ο Σανέ έκανε το πλασέ από την αριστερή πλευρά της περιοχής. Ο Ντάμεν απέκρουσε, ωστόσο ο Ουντουοκάι που ακολουθούσε έβαλε το αυτογκόλ, δίνοντας προβάδισμα στους Βαυαρούς.

Οι γηπεδούχοι πριν από το τέλος του πρώτου μέρους κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματά τους. Οι Βαυαροί κέρδισαν πέναλτι για χέρι του Ντορς, ο Χάρι Κέιν ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.

Η Μπάγερν συνέχιζε να έχει τον απόλυτο έλεγχο στην αναμέτρηση και δημιουργούσε ανά τακτά διαστήματα ευκαιρίες για τρίτο γκολ. Τελικά, το πέτυχε στο 69ο λεπτό. Ο Ντέιβις βρήκε τον Κέιν μέσα στην περιοχή, ο Άγγλος φορ τσίμπησε την μπάλα και έκανε το 3-0.

Πριν από το τέλος της αναμέτρησης ο Μπέλιο κατάφερε να μειώσει από κοντά, έπειτα από την ασίστ του Τιτζ. Έτσι, το 3-1 ήταν το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

Μπάγερν Μονάχου (Τόμας Τούχελ) : Ούλραϊχ, Μαζραουί (70′ Λάιμερ), Ουπαμεκανό, Κιμ (80′ Ντε Λιχτ), Ντέιβις, Γκορέτσκα, Κίμιχ, Γκνάμπρι (71′ Μίλερ), Σανέ (70′ Τελ), Κομάν (80′ Χράφενμπερχ), Κέιν

Άουγκσμπουργκ (Ενρίκο Μάασεν) : Ντάμεν, Ένχελς (83′ Γκούμνι), Μπάουερ, Ουντουοκάι, Πέντερσεν, Βάργκας (66′ Καρδόνα), Ρετζμπετσάι (66′ Μπράιτχαουπτ), Ντορς, Ντεμίροβιτς, Μίχελ (65′ Μπέλιο), Μπερίσα (65′ Τιτζ)