Κύπελλο Ελλάδος

Κύπελλο Ελλάδας : Ο Αλεξίου έστειλε τον Αστέρα Σταυρού στον 3ο γύρο

Με ένα μέτριο και ένα πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο, ο Αστέρας Σταυρού είχε ως πρωταγωνιστή τον Χρήστο Αλεξίου και επικράτησε του Ατρόμητου Παλαμά, κερδίζοντας το εισιτήριο για την 3η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος, για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά.

Από την άλλη πλευρά, οι Κυπελλούχοι Καρδίτσας, στο πρώτο επίσημο παιχνίδι της χρονιάς, έδειξαν πολύ καλό αγωνιστικό πρόσωπο και μάλιστα εκτός έδρας απέναντι σε έναν αντίπαλο ανώτερης κατηγορίας.

Η ομάδα από την Καρδίτσα προηγήθηκε στο σκορ στο 31′ με τον Αναγνώπουλος για να έρθει δέκα λεπτά αργότερα ο Αλεξίου να κάνει το 1-1 που ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Αστέρας ανέβασε την απόδοση του κατακόρυφα και κατάφερε να φτάσει στην ανατροπή και στο 71′ ο Αλεξίου και πάλι έκανε το τελικό 2-1.