Κύπελλο Ελλάδος

Κύπελλο Ελλάδας : “Χορταστικό” ματς στην Κέρκυρα, την πρόκριση στην παράταση η Χανιώτη

Εντυπωσιακό παιχνίδι στο Κανόνι, με τον Αστέρα Πετριτή να παίρνει προβάδισμα στην αρχή αλλά στο τέλος τον ΑΟ Χανιώτης να…χαμογελά.

Η ομάδα της Χαλκιδικής ισοφάρισε λίγο πριν το τέλος των 90 λεπτών και στην παράταση επικράτησε με 3-2.

Το ματς ξεκίνησε καλά για την ομάδα της Κέρκυρας, που προηγήθηκε με τον Μεντή στο 27ο λεπτό. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι κατόρθωσαν να φτάσουν στην ισοφάριση δυο λεπτά πριν το τέλος του 90λεπτου με τον Κουτσικοβαγγέλη και έστειλαν το ματς στην παράταση.

Εκεί, ο ΑΟΧ με δυο τέρματα του Φουέντες (99’-105’) κλείδωσε το διπλό και την πρόκριση στον τρίτο γύρο του θεσμού, με τον Γεωργακόπουλο απλώς να μειώνει στο τελικό 2-3 στο 120’.

Για την ιστορία κι οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες.

*φωτ. Αθλολογίες, ρεπορτάζ : Corfusports