Κύπελλο Ελλάδος

Κύπελλο Ελλάδας : Στην 3η φάση ο Παναργειακός μετά από…ρώσικη ρουλέτα!

Σπουδαία πρόκριση στο Κύπελλο Ελλάδος για τον Παναργειακό, μετά από ένα δραματικό σε εξέλιξη ματς στη Θήβα.

Η ομάδα του Γιώργου Βαζάκα προκρίθηκε στον 3ο γύρο του θεσμού, μετά από τη ψυχοφθόρα διαδικασία των πέναλτι με τελικό σκορ 5-4 κόντρα στον γηπεδούχο ΑΟ Υπάτου.

Η κανονική διάρκεια του αγώνα και η παράταση έληξαν 1-1.

Στο 19’ ο Ροντρίγκες άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, με την ομάδα του Δημήτρη Αντωνόπουλου να ισοφαρίζει δύο λεπτά αργότερα με το Αλμπάνη.

Η κανονική διάρκεια έληξε με σκορ 1-1. Στην παράταση και συγκεκριμένα στο 104’ ο Παναργειακός έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Χατζηβασιλείου με 2η κίτρινη κάρτα. Το σκορ δεν άλλαξε και έτσι οδηγηθήκαμε στη ρώσικη ρουλέτα των πέναλτι.

Εκεί ο γκολκίπερ Καραργύρης απέκρουσε το τελευταίο πέναλτι του Υπάτου που εκτέλεσε ο Μπούσης και έτσι η ομάδα της Πελοποννήσου πήρε το εισιτήριο για την τρίτη φάση με 5-4.