Bundesliga : Αλληλοεξουδετερώθηκαν στο Deutsche Bank Park

Δεν είχε τελικά νικητή η αναμέτρηση της Φρανκφούρτης ανάμεσα στην Άιντραχτ και τη Φράιμπουργκ. Παρότι και οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους για να πετύχουν ένα τέρμα, στο τέλος έμειναν στο 0-0 σε ένα ματς που γρήγορα θα ξεχαστεί.

Άιντραχτ και Φράιμπουργκ φοβήθηκαν περισσότερο από όσο φόβισαν και το 0-0 επιστέγασε τις προσπάθειές τους στη Φρανκφούρτη για στην 5η αγωνιστική της Bundesliga που τις κρατά ισόβαθμες και στο μέσο του βαθμολογικού πίνακα.

Ο αγώνας άρχισε με ελάχιστες καλές στιγμές εκατέρωθεν και χωρίς πραγματική ευκαιρία στο 1ο μέρος, αφού οι δύο ομάδες δεν τα πήγαιναν καλά στην τελική πάσα. Με την έναρξη του 2ου μέρους ο Ομάρ Μαρμούς είχε τετ α τετ που έβγαλε ο Νόα Ατουμπόλου.

Από εκεί και πέρα το 2ο μέρος δεν είχε περαιτέρω συγκινήσεις και όλα κυλούσαν ήσυχα μέχρι το 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν η ομάδα του Κρίστιαν Στράιχ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Ο Τσουκουμπουίκε Αντάμου ήταν οφσάιντ όμως και το γκολ δε μέτρησε, με συνέπεια ο επόμενος αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Europa Conference League να αναδειχθεί ισόπαλος με τον προηγούμενο αντίπαλο του Ολυμπιακού στο Europa League.

Άιντραχτ Φρανκφούρτης (Ντίνο Τομπέλερ) : Τραπ, Τούτα, Κοχ, Πάτσο, Μπούτα (65′ Κνάουφ), Σκιρί, Λάρσον, Ενκουνκού, Ντινά Εμπίμπ (57′ Γκέτσε), Μαρμούς (65′ Ενγκανκάμ), Σαϊμπί

Φράιμπουργκ (Κρίστιαν Στράιχ) : Ατουμπόλου, Λίνχαρτ, Μ. Γκίντερ, Γκούλντε, Σάλαϊ, Κάιτελ, Έγκεσταϊν, Κίμπλερ (84′ Σμιτ), Ντόαν (74′ Φίλιπ), Χέλερ (84′ Χέλερ), Γκρίφο (73′ Βάισαουπτ)