Παράδοση στα…χασομέρια δημιουργεί η Κηφισιά! (vids)

Κοντά σε μια σπουδαία νίκη βρέθηκε ο ΠΑΣ Λαμία, όμως η Κηφισιά…έκλεψε έναν ακόμη βαθμό στις καθυστερήσεις!

Μετά το 4-4 με τον Πανσερραϊκό, το οποίο διαμορφώθηκε στο τέλος, η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου το έκανε ξανά, αυτή τη φορά κόντρα στους Φθιώτες. Οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί στο 84′ με τον νεοεισελθόντα Ματίας Ακούνια, όμως στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Λούμορ εκμεταλλεύτηκε την ασίστ του Οζέγκοβιτς και με μια…οβίδα, έδωσε τον βαθμό στους νεοφώτιστους.

Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το ματς με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Τζακ Ιπαλίμπο στις καθυστερήσεις.

18′ Ο Τόσιτς εκτέλεσε φάουλ εκτός περιοχής με το αριστερό, με την μπάλα να τραντάζει το δοκάρι του Αναγνωστόπουλου, εν συνεχεία η μπάλα έφτασε στον Νούνιες που έκανε το γυριστό και έστειλε την μπάλα έξω.

24′ Ο Μπιφουμά μπήκε ωραία στην περιοχή από τα αριστερά, έκανε τη σέντρα σουτ με τον Κοσέλεφ να διώχνει.

25′ Ο Ματέους Σάντος βρέθηκε με την μπάλα στα πόδια στα δεξιά της περιοχής, επιχείρησε το σουτ με τον Τζανετόπουλο να βάζει την κόντρα και να διώχνει σε κόρνερ.

33′ Ωραία ενέργεια του Ίλιεφ από τον άξονα και σουτ εκτός περιοχής με τη μπάλα να φεύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της Λαμίας.

45+1′ Ο Μπιφουμά εκτέλεσε πλασαριστά ένα φάουλ προς τον Οζέγκοβιτς ο οποίος προσπάθησε να πλασάρει, δεν βρήκε καλά την μπάλα και ο Κοσέλεφ μπλόκαρε σταθερά.

49′ Ο Ματέους Σάντος μπήκε στην περιοχή, επιχείρησε το σουτ με τον Παπαδόπουλο σωτήρια με τάκλιν να κόβει τη μπάλα.

54′ Η μπάλα έφτασε αριστερά στον Λόνγκο ο οποίος από δύσκολη θέση έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Μασούρα και έφυγε παράλληλα έξω.

56′ Τρομερό σουτ του Μασούρα εκτός περιοχής στην κίνηση με την μπάλα να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.

58′ Απειλεί η Λαμία με τον Καρλίτος. Ο Ισπανός φορ έγινε αποδέκτης της μπάλας στο ύψος της μικρής περιοχής έκανε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πήγε στα χέρια του Αναγνωστόπουλου.

67′ Διαγώνιο σουτ του Τετέι εκτός περιοχής με την μπάλα να φεύγει εκτός.

69′ Ο Μπιφουμά έκανε τη σέντρα από τα αριστερά με τον Τετέι να κάνει την προβολή αλλά τον Κοσέλεφ να διώχνει την μπάλα.

77′ Ωραία ενέργεια του Οζέγκοβιτς μέσα στην περιοχή από τα αριστερά και σουτ με το δεξί με τον Κοσέλεφ να απομακρύνει σωτήρια την μπάλα.

84′ Σέντρα προς τον Λόγνκο που πήρε την κεφαλιά πάσα για τον Ακούνια ο οποίος από δύσκολη θέση έκανε το διαγώνιο σουτ και νίκησε τον Αναγνωστόπουλο.

90+5′ Θα ισοφαρίσει η Κηφισιά με μια τρομερή γκολάρα του Λούμορ. Η μπάλα έφτασε έξω από την περιοχή και ο αριστερός μπακ των γηπεδούχων έπιασε έναν κεραυνό που έστειλε την μπάλα αρχικά στο αριστερό δοκάρι και εν συνεχεία στα δίχτυα.

Κηφισιά (Γιάννης Αναστασίου) : Αναγνωστόπουλος, Λούμορ, Μασούρας, Τσάπαν, Βαφέας, Παπασάββας (89′ Κωνσταντακόπουλος), Ιπαλίμπο, Μπιφουμά (79′ λ.τ. Αντερέγκεν), Ματέους, Ίλιεφ (65′ Τετέι), Οζέγκοβιτς

Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος) : Κοσέλεφ, Σίντκλεϊ, Σιμόν, Τζανετόπουλος, Παπαδόπουλος (75′ Πάβλοβετς), Σλίβκα, Τότσιτς (70′ Μούλα), Νούνιες (82′ Ακούνια), Σαντάνα (70′ λ.τ. Στάνκο), Καρλίτος (70′ Τσιλούλης), Λόνγκο