Ο Αντετοκούνμπο σκόραρε εντός πεδιάς μετά από 17′ για τον Παναθηναϊκό! (vid)

Ο Παναθηναϊκός έμεινε στο «μηδέν» για 14 λεπτά και 20 δευτερόλεπτα κατά τη διάρκεια του α’ ημιχρόνου του τελικού του Super Cup.

Η εξαιρετική άμυνα του Ολυμπιακού σε συνδυασμό με την αστοχία των παικτών του Εργκίν Αταμάν έμελλε να «γράψουν» μια εξωπραγματική ιστορία στο πρώτο ημίχρονο του τελικού του Super Cup.

Συγκεκριμένα οι «πράσινοι» έκαναν να σκοράρουν 14 λεπτά και 20 δευτερόλεπτα με αποτέλεσμα να δεχθούν σερί 27-0! Ο Σλούκας ήταν εκείνος που είχε πετύχει τους τελευταίους πόντους των «πρασίνων» για το… 5-4 στο ματς και ο ίδιος ο Σλούκας εκείνος που με 3/3 βολές έδωσε σκορ στον Παναθηναϊκό για το… 32-7!

Λίγο αργότερα ο Κώστας Αντετοκούνμπο και πιο συγκεκριμένα 50” πριν από το τέλος του ημιχρόνου ευστόχησε στο 3ο εντός παιδιάς καλάθι του Παναθηναϊκού στο πρώτο μισό του τελικού.