Bundesliga : Το γκολ του Μάριους Μπιούλτερ στο 90+2′ έδωσε τη νίκη στη Χοφενχάιμ (vid)

Την εξαιρετική πορεία που διαγράφει στο ξεκίνημα της σεζόν στην Bundesliga επιβεβαίωσε και στη Βρέμη η Χοφενχάιμ, με το σπουδαίο «διπλό» επί της γηπεδούχου, Βέρντερ (3-2), η οποία γνώρισε την 5η εφετινή της ήττα επί συνόλου 7 αγωνιστικών!

Παρότι προερχόταν από την εντός έδρας ήττα απέναντι στην Ντόρτμουντ (1-3), το συγκρότημα του Πελεγκρίνο Ματαράτσο, κατάφερε να φύγει με το «τρίποντο» από το Βεζερστάντιον, σε παιχνίδι που είχε «χιτσκοκικό» φινάλε.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων να φέρουν για δεύτερη φορά το ματς στα ίσια με το γκολ του Δανού, Γενς Στάγκε, αλλά ακριβώς με τη σέντρα οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και τρίτο τέρμα με τον Αμερικανό, Κουίνσι Μπάτλερ.