Άφησε δύο βαθμούς στη Μυτιλήνη η ΑΕΛ, πολύ…σκληρός για να πεθάνει ο Αιολικός

Ο Αιολικός αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 κόντρα στην ΑΕΛ, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Super League 2.

Η ομάδα της Μυτιλήνης έμεινε πίσω στο σκορ στο πρώτο μέρος με το γκολ του Πεντρόζο, ισοφάρισε όμως με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με τον Γιοκέ, αποτέλεσμα το οποίο παρέμεινε μέχρι το τέλος.

Οι Θεσσαλοί έχουν το απόλυτο στο AEL FC Arena, όμως μακριά από αυτό, έχει συγκομιδή ενός πόντου σε δύο εξόδους. Οι “βυσσινί” είχαν δοκάρι με τον Ογκμπόε (15′), ενώ τους ακυρώθηκε και γκολ στο 89ο λεπτό.

Η θεσσαλική ομάδα προηγήθηκε στο 25′ με σουτ του Πεντρόζο και ο Αιολικός έφερε το ματς στα ίσα με δυνατό σουτ του Γιοκέ που είχε περάσει στο 46′ στο ματς. Οι γηπεδούχοι έχασαν ευκαιρίες στο 70′ και το 72′ και στο 89′ ο Ογκμπόε βρήκε δίχτυα. Ωστόσο, ο βοηθός σήκωσε τη σημαία και ο διαιτητή γύρισε πίσω τη φάση και έδωσε φάουλ για τους φιλοξενούμενους.

Αιολικός (Απόστολος Χαραλαμπίδης) : Μιλόγεβιτς, Κολλαράς, Μαξιμένκο, Τριανταφύλλου, Καρανίκας, Κάτσε (90′ Καγκελίδης), Σρνιτς (46′ Λουμανσρούμπεν), Τριανταφυλλάκος (46′ Κόρντιτς), Ενομό (46′ Γιοκέ), Ζάκαριτς (78′ Μουχάλης), Μανούσος

ΑΕΛ (Παύλος Δερμιτζάκης): Σουλούκος, Παπαγεωργίου Θ. (60′ Καλουτσικίδης), Μαϊδανός, Ηλιάδης, Στάμου, Πλέγας (60′ Πατράλης), Παπαγεωργίου Κ. (60′ Κοσονού), Αντράντα (75′ Θωμαΐδης), Όγκμποε, Πεντρόζο, Μαυριάς (90+2′ Μπρου)