Το 4×4 ο Λεβαδειακός, πέρασε και από τη Χαλάστρα

Με το γκολ του Κουϊρουκίδη στο 10′ και του Βήχου στο 48′, ο Λεβαδειακός επικράτησε 2-0 του Καμπανιακού στο γήπεδο του Μακεδονικού κι έκανε το “4×4”.

Το συγκρότημα του Νίκου Νιόπλια πέρασε και από το γήπεδο του Μακεδονικού, στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της 5ης αγωνιστικής του 1ο ομίλου.

Η ομάδα της Βοιωτίας παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, με διαφορά τριών (3) βαθμών από τη δεύτερη Κοζάνη.

Αξίζει να τονίσουμε ότι η ομάδα του Λεβαδειακού σήμερα σκόραρε δύο γκολ ενώ στα τρία προηγούμενα ματς είχε επικρατήσει με 1-0 καθώς και ότι δεν έχει δεχθεί τέρμα.

Οι “πράσινοι” ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, μπήκαν δυνατά στο ματς. Μόλις στο 10ο λεπτό βρήκαν τον δρόμο προς τα δίχτυα και πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Μιχάλη Κουϊρουκίδη (πρώτο γκολ στο πρωτάθλημα, έχει κι ένα γκολ στο κύπελλο).

Με το ξεκίνημα στο δεύτερο μέρος (46′) ο σκόρερ Κουϊρουκίδης είχε προσπάθεια που κατέληξε στο δεξί δοκάρι του Κασαπίδη.

Τρία λεπτά αργότερα (48′) οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 0-2, με τον Παναγιώτη Βήχο με σουτ και στη συνέχεια παίζοντας έξυπνα και με σωστή διαχείριση.

Καμπανιακός (Ηλίας Σαπάνης) : Κασαπίδης, Καθάριος Π., Μπούσης, Νικολαΐδης, Φροσύνης, Σαρβανίδης, Γαρύφαλλος (71′ Παπακωνσταντίνου), Τότσκα (57′ Ζαννάκης), Καθάριος Ν. (64′ Έππας), Πόζογλου (57′ Μάνιος), Γιουκούδης

Λεβαδειακός (Νίκος Νιόπλιας) : Γκροφ, Βήχος, Πίρινεν, Λιάγκας, Τσάπρας, Χάμοντ, Μπελμόντ (60′ Συμελίδης), Λούα Λούα (60′ Πολέτο), Νίκας (85′ Ντεντάκης), Γιαννιώτας (60′ Ρομό), Κουϊρουκίδης (60′ Νικολιάς)