Super League : Πήρε το ντέρμπι ο ΠΑΟΚ. Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα U19

Σημαντικό “διπλό” στην Αθήνα πήρε η U19 του ΠΑΟΚ, η οποία κέρδισε 2-1 τον Ολυμπιακό για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Η ομάδα του Πέτρου Τσιαπακίδη προηγήθηκε στο 22′ με το πλασέ του Καλαϊτσίδη, μετά από την ωραία ατομική ενέργεια και το γύρισμα του Καλογήρου.

Στο 72′ οι «ερυθρόλευκοι» ισοφάρισαν, όταν μετά από κόρνερ του Μουζακίτη, ο Δάμα που είχε προωθηθεί έκανε το 1-1.

Στο 88′ με υπέροχο γκολ του Γκιτέρσου, από την ασίστ του Βρύζα, ο ΠΑΟΚ έφυγε με τη νίκη από του Ρέντη, κρατώντας το σκορ και στα οκτώ λεπτά των καθυστερήσεων, χάνοντας μάλιστα και ευκαιρίες για να πετύχει τρίτο γκολ.