Serie A : “Αυτοκτόνησε” στο Via del Mare η Μίλαν! (vid)

Η Μίλαν προηγήθηκε 2-0 στην έδρα της Λέτσε, και έδειξε πως θα είχε ένα εύκολο απόγευμα, όμως δεν κατάφερε να διατηρήσει το υπέρ της προβάδισμα!

Οι «ροσονέρι» έμειναν για τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα της Serie A…

Η Μίλαν «άνοιξε» το σκορ στο 28ο λεπτό του αγώνα με τον Ολιβιέ Ζιρού. Ο Γάλλος επιθετικός με αυτό του το τέρμα έφτασε τα έξι στο φετινό πρωτάθλημα και βρίσκεται στη 2η θέση του πίνακα των σκόρερς πίσω από τον Λαουτάρο Μαρτίνες της Ίντερ ο οποίος έχει 12.

Ο Τιτζάνι Ράιντερς στο 35΄ έκανε το 2-0 για τους «ροσονέρι» με την ομάδα του Στέφανο Πιόλι ωστόσο να μην καταφέρνει να διαχειριστεί το υπέρ της προβάδισμα και να δέχεται την ισοφάριση από τους γηπεδούχους.

Στο 66΄ο Νίκολα Σανσόνε και στο 70΄ο Λάμεκ Μπάντα σκόραραν για τη Λέτσε, η οποία μάλιστα πέτυχε και τρίτο γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Πίκολι, ωστόσο έπειτα από χρήση VAR το τέρμα του Ιταλού ποδοσφαιριστή ακυρώθηκε, καθώς υπήρξε φάουλ στην αρχή της φάσης.