Σπουδαία εμφάνιση και νίκη στην Κομοτηνή για τον Φίλιππο Βέροιας (photos, αποτελέσματα, βαθμολογία)

Μια εξαιρετική εμφάνιση κόντρα στον ΓΑΣ Κομοτηνή πραγματοποίησε ο Φίλιππος Βέροιας, ο οποίος για την 8η αγωνιστική της National League 1, επικράτησε με 75-88.

Από την πρώτη στιγμή, η ομάδα του Ευθύμη Κοθρά μπήκε πολύ δυνατά στον αγώνα και κατάφερε σχεδόν στα πρώτα τέσσερα λεπτά να μη δεχθεί καν πόντο, ενώ η πρώτη περίοδος τον βρήκε να προηγείται με 16-28.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο συνεχίστηκε η κυριαρχία του Φιλίππου, μη δίνοντας σε καμία φάση του αγώνα το δικαίωμα ελπίδας στην ομάδα της Κομοτηνής, με το σκορ του ημιχρόνου να είναι στο 53-30 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι “ερυθρόλευκοι” υπερασπίστηκαν το προβάδισμά τους, με τον Ευθύμη Κοθρά να κάνει διαχείριση δυνάμεων, κάτι που έδωσε την ευκαιρία στον ΓΑΣ να μειώσει τη διαφορά, χωρίς ωστόσο να καταφέρνει να απειλήσει και έτσι αισίως ήρθε μια ακόμη εκτός έδρας νίκη στη σεζόν, η οποία διατηρεί την ομάδα της Ημαθίας στην κορυφαία δυάδα της βαθμολογίας.