Premier League : Επέστρεψε στις νίκες η Γουλβς και ανεβαίνει βαθμολογικά (vid)

Η Γουλβς, χάρη στον γκολ του Χι-Τσαν Χουάνγκ επέστρεψε στις νίκες, αφού επικράτησε με 1-0 της Μπέρνλι για τη 15η αγωνιστική της Premier League.

Στο πρώτο μέρος η Μπέρνλι πατούσε λίγο καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, αλλά οι «λύκοι» ήταν εκείνοι που απείλησαν πρώτοι με τον Σαράμπια. Στη συνέχεια η ομάδα του Βενσάν Κομπανί είχε δυο καλές στιγμές με τον Ροντρίγκες και τον Μπράουνχιλ, αλλά στο 42ο λεπτό η Γουλβς άνοιξε το σκορ.

Μετά από λάθος της άμυνας των «κλάρετς», ο Κούνια πήρε την μπάλα έδωσε στον Χι Τσαν κι αυτός με ωραίο διαγώνιο πλασέ έκανε το 1-0.

Στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός ήταν καλός, αμφότερες οι ομάδες είχαν ευκαιρίες, αλλά η Γουλβς ήταν αυτή που έχασε τη μεγαλύτερη. Στο 54ο λεπτό ο Λεμινά μετά από εκτέλεση φάουλ, σηκώθηκε πιο ψηλά από όλους έκανε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε ξυστά από το οριζόντιο δοκάρι.

Ο Κούνια στο 77′ είχε κι άλλη ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματά της, σούταρε αλλά ο Τράφορντ απέκρουσε εντυπωσιακά στην αριστερή του γωνία. Στη συνέχεια οι «λύκοι» κράτησαν με ευκολία το προβάδισμα και επέστρεψαν στις νίκες.