Ο Χατζηγιοβάνης σκόραρε με λόμπα και πανηγύρισε με… κωλοτούμπα στην πρόκριση της Ανκαραγκουτσού (vid)

Στους «32» του Κυπέλλου Τουρκίας προκρίθηκε η Ανκαραγκουτσού και μάλιστα με μια… νότα από Ελλάδα.

Η ομάδα των Στέλιου Κίτσιου και Τάσου Χατζηγιοβάνη υπέταξε με 3-1 την Ισκέντερουνσπορ και πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση. Ο άλλοτε μπακ του ΠΑΟΚ αγωνίστηκε βασικός και για 70 λεπτά, ενώ ο πρώην εξτρέμ του Παναθηναϊκού, που επίσης βρέθηκε στο αρχικό σχήμα, μπόρεσε να βρει δίχτυα και να «κλειδώσει» την πρόκριση.

Ο Έλληνας μεσοεπιθετικός στο 75ο λεπτό έκανε εξαιρετική κίνηση στην πλάτη της άμυνας και με λόμπα «κρέμασε» τον αντίπαλο γκολκίπερ για το τελικό σκορ. Αυτό ήταν το δεύτερο φετινό τέρμα του Χατζηγιοβάνη και μάλιστα το πανηγύρισε με… κωλοτούμπα.