Ισόπαλο το ματς στη Μυτιλήνη, παράπονα του Αιολικού για τη διαιτησία

Ο Αιολικός αναδείχτηκε ισόπαλος εντός έδρας με τον Ηρακλή (1-1), σε ένα ματς που οι γηπεδούχοι είχαν πολλά παράπονα από τον ρέφερι Τζουμαντάνη.

Η ομάδα του Μπόμπαν Κριτσμάρεβιτς ήταν αρκετά ανταγωνιστική, με ωραία ανάπτυξη και ρυθμό, αναζητώντας το γκολ από το ξεκίνημα. Ο Βασίλης Τριανταφυλλάκος με έναν κεραυνό εκτός περιοχής σκόραρε το 1-0 στο 13’, σκορπώντας ενθουσιασμό στις εξέδρες. Ο Ηρακλής κόντεψε ωστόσο να ισοφαρίσει λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, αλλά η κόντρα από το πόδι του Μανούσου, χτύπησε στο δοκάρι του Μιλόγεβιτς.

Η ομάδα του Περικλή Αμανατίδη είχε και δοκάρι με τον Βιτλή, στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα της Μυτιλήνης έψαξε να βρει ένα δεύτερο γκολ, αλλά δεν αξιοποίησε τις ευκαιρίες που δημιούργησε με κύριο έκφραση των επιθέσεων της τον Ενομό, που έπαιξε σέντερ φορ και τον Μανούσο που έβγαινε ως κρυφός επιθετικός.

Ο Ηρακλής ισοφάρισε σε 1-1 στο 71’ με τον Κούστα, σε μια φάση που οι γηπεδούχοι ζήτησαν επιθετικό φάουλ πάνω στον Αλέκα Μιλόγεβιτς.

Το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος, παρά τις εκατέρωθεν προσπάθειες για ένα δεύτερο γκολ και από τις δυο ομάδες.

Αιολικός (Ντράγκαν Κρισμάρεβιτς): Μιλόγεβιτς, Σινγκ, Κολλαράς, Μαξιμένκο, Καρανίκας, Τριανταφύλλου (88′ Κριμιτζάς), Τζιάσι (46′ Μουχάλης), Τριανταφυλλάκος, Γιόκε, Ενομό, Μανούσος.

Ηρακλής (Περικλής Αμανατίδης): Παλαβράκης, Χειρίτραντας, Βιτλής, Σιούτας, Γκμπενιόν, Δοϊρανλής, Έμπο, Τόρρες (75′ Καπίγια), Κούστα (90+2′ Τσουμάνης), Σίλβα (88′ Χρουσιέλ), Κουντουριώτης (46′ Σπυρίδης)