Serie A : “Καθάρισε” ο Βλάχοβιτς για τη Γιουβέντους (vid)

Το γκολ του Βλάχοβιτς στο 81ο λεπτό, έδωσε τη νίκη στη Γιουβέντους, σε ένα δύσκολο όπως εξελίχθηκε παιχνίδι στο Benito Stirpe.

Οι Bianconeri πλησίασαν έτσι στον βαθμό την πρωτοπόρο, Ίντερ, η οποία υποδέχεται στο Μιλάνο τη Λέτσε. Στο +7 από την 3η, Μίλαν ανέβηκαν οι Bianconeri, που έφτασαν τη μια ντουζίνα νίκες.

Στο 12’ όλη η Γιούβε πανηγύρισε έξαλλα σαν να ήταν γκολ στο 90’ καθώς ο 18χρονος, Γιλντίζ, πέρασε ανάμεσα από τρεις και με δυνατό σουτ στην κλειστή γωνία έγραψε το 0-1. Αυτό παρέμεινε για το πρώτο μέρος στο οποίο οι φιλοξενούμενοι έχασαν στο 27’ με τραυματισμό τον Άλεξ Σάντρο και στη θέση του μπήκε ο Γκάτι.

Το δεύτερο ημίχρονο δεν ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για τη Μεγάλη Κυρία καθώς ο Μπάες ισοφάρισε στο 51’ για τη Φροζινόνε, όμως στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πίεσαν, είχαν δοκάρι με το βολέ του ΜακΚένι στο οριζόντιο και στο 81’ πήραν τη νίκη με 1-2 χάρη στην καταπληκτική κεφαλιά του Βλάχοβιτς στο παραθυράκι.