LaLiga : Χιρόνα για μεγάλα πράγματα, 4-3 την Ατλέτικο! (vid)

Ένα από τα καλύτερα παιχνίδια της φετινής LaLiga παρακολουθήσαμε από τους τηλεοπτικούς μας δέκτες!

Η απίστευτη Χιρόνα νίκησε και την Ατλέτικο Μαδρίτης και μάλιστα, η φημισμένη άμυνα του Ντιέγκο Σιμεόνε δέχτηκε απόψε τέσσερα γκολ!

Οι πρωτοπόροι (μαζί με τη Ρεάλ) δεν κάμφθηκαν ούτε από το σπουδαίο come back των “ροχιμπάνκος”, που ισοφάρισαν το 3-1 σε 3-3 και με γκολ του Ιβάν Μαρτίν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, πήραν ακόμη μία σπουδαία νίκη.

Η ομάδα του Μίτσελ έπαιζε ουσιαστικά κόντρα στον Άλβαρο Μοράτα, που πέτυχε χατ-τρικ για τους Μαδριλένους.

Ο Βάλερι Φερνάντεζ άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό για τη Χιρόνα, όμως ο Μοράτα έφερε το ματς στα ίσια στο 14ο λεπτό.

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και πέτυχαν δύο γκολ σε διάστημα δέκα λεπτών, πριν μάλιστα βγει το ημίχρονο. Ο Σάβιο “έγραψε” το 2-1 και ο Ντάλεϊ Μπλιντ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1.

Στο 44′ ο Μοράτα μείωσε το σκορ και έδωσε νέο ενδιαφέρον στον ματς, που έγινε “γκραν-γκινιόλ” με την έναρξη του δευτέρου μέρους.

Στο 54′ ο εκπληκτικός Μοράτα ισοφάρισε και ακολούθησε ένα…τρελό ματς, που είχε και πολλές κινήσεις στη…σκακιέρα για τους δύο προπονητές.

Ωστόσο, το κερασάκι για τους γηπεδούχους έβαλε ο Μαρτίν στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων, βάζοντας ξανά την απίθανη Χιρόνα στο ίδιο…διαμέρισμα με τη Ρεάλ, την ώρα που οι “ροχιμπλάνκος” έμειναν δέκα βαθμούς πίσω (όπως και η Μπαρτσελόνα) από το γκρουπ των πρωτοπόρων.