Σπουδαίο διπλό στην Κοζάνη και τέταρτη θέση για τη Νίκη Βόλου (photos)

Παρά τα πολλά προβλήματα απουσιών, η Νίκη Βόλου δεν άφησε περιθώρια στην Κοζάνη κερδίζοντας με το 3-0 την ομώνυμη ομάδα.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Χρήστος Τζιώρας που πέτυχε τα δύο από τα τρία τέρματα. Το πρώτο τέρμα ο έμπειρος επιθετικός το πέτυχε στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 66′ ο Κρητικός έκανε το 0-2 με τον Χρήστο Τζιώρα να διαμορφώνει το τελικό 0-3 στο 77′ με όμορφο πλασέ που κατέληξε στα δίχτυα αφού πρώτα χτύπησε στο δεξί δοκάρι της εστίας του Μπογκντάνοβιτς.

Η Νίκη, που φιγουράρει πλέον στην 4η θέση, ήταν κυρίαρχη σε όλο το παιχνίδι, πέτυχε τρία τέρματα και απειλήθηκε μόλις σε μία φάση σε ολόκληρο το παιχνίδι, κερδίζοντας δίκαια μία Κοζάνη που είχε να δεχθεί γκολ σε τρεις συνεχόμενους αγώνες.

Οι Βολιώτες μ’ αυτόν τον εμφατικό τρόπο πήραν τη ρεβάνς για την άδικη ήττα του πρώτου γύρου, αγώνας που είχαν υποχρεωθεί να δώσουν στην Καρδίτσα, ελλείψει γηπέδων στη Μαγνησία!

δείτε φωτογραφίες στο top-sport.gr

Κοζάνη (Άγγελος Διγκόζης) : Μπογκντάνοβιτς, Πάνος, Σουλιώτης, Κούφας, Τάτσης, Δόρης (56′ λ.τ. Ποζατζίδης), Καραγιάννης (56′ Τσιμπούκας), Αναστασόπουλος, Καλλέργης, Γραμμένος, Σιατραβάνης (22′ λ.τ. Αποστολίδης)

Νίκη Βόλου (Δημήτρης Ελευθερόπουλος) : Γκαραβέλης, Κάσσος, Αναστασίου, Ανδρέου, Στίκας, Κυριακίδης, Πολίτης (80′ Κουτσιμπάνας), Λιταινάς, Γαβριηλίδης, Κρητικός (74′ Ριμπέιρο), Τζιώρας