Α Εθνική Ποδοσφαίρου Γυναικών

Η Βεατρίκη Σαρρή πανηγύρισε την πρόκριση στα προημιτελικά του League Cup!

Η Μπράιτον πήρε την πρόκριση για τα προημιτελικά του League Cup, με τη Βεατρίκη Σαρρή να παίζει σημαντικό ρόλο.

Η Αγγλική ομάδα προκρίθηκε ως πρώτη του ομίλου κάνοντας το 3/3, με επικρατήσεις κόντρα σε Μπέρμιγχαμ (3-0), Γουέστ Χαμ (3-1) και Τσάρλτον (2-1).

Η Ελληνίδα διεθνής σε αυτούς τους αγώνες έπαιξε σημαντικό ρόλο καθώς πέτυχε 1 γκολ και είχε 3 ασίστ κόντρα σε Μπέρμιγχαμ και Γουέστ Χαμ, ενώ αγωνίστηκε συνολικά 270 λεπτά.

Στα του αγώνα, κυριάρχησαν και πήραν την πρόκριση κόντρα στην Τσάρλτον, έχοντας έξι αλλαγές στην ενδεκάδα σε σχέση με τον προηγούμενο αγώνα κόντρα στην Μπρίστολ Σίτι.

Η Μπράιτον είχε την υπεροχή, καθώς πήρε τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στην πρωτοπόρο της Championship χάρη στα γκολ της Τζόρελιν Καραμπαλί και της Τατιάνα Πίντο, με την ίδια να πετυχαίνει το τρίτο της γκολ σε ισάριθμα παιχνίδια.

Στις καθυστερήσεις η Γκριν μείωσε σε 1-2, αλλά η Τσάρλτον δεν μπόρεσε να πάρει κάτι από το ματς.