Super League 2 : Συνέχισε το σερί και στη Χαλάστρα η Νίκη Βόλου

Με τους τρεις βαθμούς στις αποσκευές της επιστρέφει η Νίκη Βόλου από τη Χαλάστρα, έχοντας κερδίσει νωρίτερα τον Καμπανιακό. Οι “κυανόλευκοι” πέτυχαν δύο γκολ στα πρώτα δέκα λεπτά του αγώνα και στη συνέχεια διαχειρίστηκαν το υπέρ τους σκορ αλλά και την κούραση από το ματς Κυπέλλου με τον Άρη.

Το 0-1 πέτυχε ο Κρητικός μόλις στο 3ο λεπτό με σουτ μέσα από την περιοχή ενώ το 0-2 που ήταν και το τελικό σκορ, διαμόρφωσε στο 8’ ο Λίταινας με πλασέ από κοντά.

Οι “κυανόλευκοι”, έχοντας με το μέρος τους τον αέρα στο πρώτο μέρος θα μπορούσαν να πετύχουν τουλάχιστον ακόμη ένα τέρμα και να εξαλείψουν όποιες ελπίδες είχαν απομείνει στους γηπεδούχους ωστόσο αυτό το γκολ δεν ήρθε με τον Καμπανιακό να ανεβάζει στροφές στο δεύτερο ημίχρονο.

Η πίεση που άσκησαν οι γηπεδούχοι δεν μετουσιώθηκε σε γκολ, με το Βολιώτικο συγκρότημα να διαχειρίζεται άψογα το υπέρ του σκορ αλλά και την αναμενόμενη έλλειψη ενέργειας.

Καμπανιακός (Γιώργος Αμανατίδης) : Κασαπίδης, Λαγωνίδης, Σαρβανίδης (66′ Πολύζος), Μανιός, Προσκυνητόπουλος, Μπούσης, Καθάριος Ν., Έππας, Γαρύφαλλος, Παπαστεριανός (38′ λ.τ. Βοσκόπουλος), Τότσκα (66′ Μυστακίδης / 79′ λ.τ Φροσύνης)

Νίκη Βόλου (Δημήτρης Ελευθερόπουλος) : Γκαραβέλης, Τοπαλίδης, Αναστασίου, Ανδρέου, Στίκας, Κυριακίδης, Ριμπέιρο (89′ Μπάλλας), Λίταινας (53′ Πολίτης), Γαβριηλίδης, Κρητικός (46′ Να’α), Τζιώρας (74′ Γιαννίτσης)