Α1 Γυναικών : Άνετη νίκη για τον ΠΑΟΚ

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στην Α1 Χάντμπολ γυναικών ο ΠΑΟΚ, ο οποίος επικράτησε στο «Σπίτι του Χάντμπολ» του Αθηναϊκού με 34-14, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο “δικέφαλος” έδειξε από νωρίς τις διαθέσεις του, και με όπλο του την καλή άμυνα και το γρήγορο τρανζίσιον, άνοιξε γρήγορα τη διαφορά του αγώνα μην αφήνοντας περιθώρια αντίδρασης στη γηπεδούχο ομάδα. Η λήξη του πρώτου ημιχρόνου, τον βρήκε προηγούμενο με 18-5.

Το δεύτερο ημίχρονο, είχε ανάλογη εικόνα με αυτή του πρώτου, με τον Δημήτρη Πελεκίδη να δίνει χρόνο σε όλες τις αθλήτριες, οι οποίες με τον ίδιο ζήλο και αγωνιστικότητα αύξαναν σταδιακά τη διαφορά, μέχρι και το τελικό 34-14.

Τα πεντάλεπτα: 2-0, 6-1, 8-3, 10-4, 15-5, 18-5 (ημχ.) 22-6, 27-8, 30-9, 31-10, 33-10, 34-14