Premier League : Ξέσπασε στην Πάλας η Τσέλσι (vid)

Έψαχνε από καιρό μια αντίδραση η Τσέλσι και ήρθε σήμερα στο Selhurst Park.

Ο Κόνορ Γκάλαχερ σκόραρε σε δεύτερο διαδοχικό ματς με τη φανέλα της Τσέλσι, αυτή τη φορά πετυχαίνοντας δύο γκολ στο πρωτάθλημα (πρώτη στις 7/02 στη νίκη-πρόκριση των “μπλε” στο Κύπελλο επί της Άστον Βίλα με 3-1), οδηγώντας την ομάδα του Μαουρίτσιο Ποτσετίνο στην ανατροπή και στη νίκη επί της Κρίσταλ Πάλας στο «Σέλχαρστ Παρκ» με 3-1.

Η Τσέλσι ανέβασε το σερί της απέναντι στην Πάλας στις 14 σερί νίκες σε όλες τις διοργανώσεις προκαλώντας ακόμη μεγαλύτερη αβεβαιότητα στο μέλλον του Ρόι Χόντσον στον πάγκο των γηπεδούχων, οι οποίοι σε 13ο συνεχόμενο ματς της Premier League απέτυχαν να διατηρήσουν ανέπαφη την εστία τους, παρότι προηγήθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με το γκολ του Λερμά στο 30΄.

Ο 24χρονος Άγγλος μέσος, Κόνορ Γκάλαχερ με δύο γκολ στο δεύτερο μέρος έφερε τους «μπλε» σε «θέση οδηγού» και στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Έντσο Φερνάντες «υπέγραψε» το «διπλό» της Τσέλσι.