Bundesliga : Ο Γκιράσι πήρε από το…χέρι τη Στουτγκάρδη στο Volkswagen Arena (vid)

Επιθετικό ποδόσφαιρο απόλαυσαν όσοι βρέθηκαν στο Volkswagen Arena αλλά και όσοι το παρακολούθησαν από τους τηλεοπτικούς τους δέκτες.

Η εξαιρετική φέτος Στουτγκάρδη πέρασε και από τη δύσκολη έδρα της Βόλφσμπουργκ και έφτασε τους 50 βαθμούς, τέσσερις λιγότερους από τη δεύτερη Μπάγερν Μονάχου.

Την ίδια ώρα, οι “λύκοι” παραμένουν στη 13η θέση με 25 βαθμούς, οκτώ περισσότερους από την επικίνδυνη ζώνη.

Κορυφαίους για τους “ταύρους” ήταν ο Σερού Γκιράσι, που πέτυχε δύο τέρματα, το πρώτο στο 14ο λεπτό με το οποίο άνοιξε το σκορ και το δεύτερο στο 54′ με τα 11 βήματα.

Ενδιάμεσα, η Βόλφσμπουργκ ισοφάρισε με τον Μέλε, όμως το καθοριστικό τέρμα της συνάντησης πέτυχε στο 77′ ο Βάνομαν, που ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-3.

Ο Ενμετσά μείωσε στο 83′ για τους γηπεδούχους, όμως στα τελευταία δέκα περίπου λεπτά, η ομάδα του δεν μπόρεσε να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας.