Premier League : “Λύτρωση” στο 89′ για τη Βίλα (vid)

Όλα τα…λεφτά το ματς στο Kenilworth Road, με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρόγραμμα του Σαββάτου (2/3) για την 27η αγωνιστική της Premier League.

Η Άστον Βίλα ξεκίνησε δυνατά, προηγήθηκε 2-0 στο πρώτο ημίχρονο, όμως στη συνέχεια τα…χρειάστηκε, καθώς η Λούτον όχι μόνο μείωσε το σκορ αλλά κατάφερε να ισοφαρίσει, βάζοντας “πλώρη” για την ολική ανατροπή.

Αυτή όμως δεν ήρθε ποτέ, απεναντίας το γκολ πέτυχε η Βίλα και συγκεκριμένα στο 89ο λεπτό με τον Λούκας Ντίνι, ο οποίος “λύτρωσε” τους Villagers και τους έφερε στο -3 από την τρίτη της βαθμολογίας Άρσεναλ.

Ο Όλι Γουότκινς άνοιξε το σκορ για τη Βίλα στο 24ο λεπτό και ο ίδιος παίκτης πέτυχε το δεύτερο τέρμα στο 38′, σκορ το οποίο (0-2) ήταν το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Η…αναγεννημένη στο δεύτερο ημίχρονο Λούτον πέτυχε τρία γκολ σε έξι λεπτά (66′ Τσονγκ, 72′ Μόρις) και έβαλε…φωτιά στις εξέδρες του Kenilworth Road.

Όμως τον τελευταίο λόγο είχε η Βίλα, που στο 89ο λεπτό πήρε το πολύτιμο τρίποντο με σκόρερ τον Ντίνι.