LaLiga : “Καρέ” της Ρεάλ στο El Sadar, ο Ράιλο “καθάρισε” για τη Μαγιόρκα (vid)

Μια ακόμη νίκη για τη Ρεάλ που όλο και πλησιάζει σε ακόμη έναν τίτλο!

Δεν δυσκολεύτηκε η Ρεάλ Μαδρίτης στην Παμπλόνα. Επικράτησε εύκολα 4-2 της Οσασούνα και έτσι παρέμεινε στην κορυφή της Πριμέρα Ντιβισιόν.

Μόλις στο 4ο λεπτό ο Βινίσιους άνοιξε το σκορ για τη “Βασίλισσα”, η οποία είδε την Οσασούνα να αντιδρά στο 7ο με τον Μπουντιμίρ και να ισοφαρίζει σε 1-1. Ο Καρβαχάλ στο 18ο λεπτό έδωσε και πάλι προβάδισμα στη Ρεάλ η οποία στο δεύτερο 45λεπτο απλώς διεύρυνε το σκορ υπέρ της. Αρχικά στο 61’ με τον Ντίας και στη συνέχεια με το δεύτερο τέρμα του Βινίσιους. Η Οσασούνα μείωσε σε 4-2 με τον Μουνιόθ στις καθυστερήσεις.

Με τη νίκη αυτή η Ρεάλ Μαδρίτης έφτασε στους δέκα βαθμούς τη διαφορά της από τη Χιρόνα και στους 11 από την Μπαρτσελόνα οι οποίες έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

Νωρίτερα, η Μαγιόρκα απομακρύνθηκε από την επικίνδυνη ζώνη στην La Liga νικώντας με 1-0 τη Γρανάδα με γκολ στο 85′. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε ο Ράιλο έπειτα από ασίστ του Νταρντέρ.