“Διπλό” ολκής του Καμπανιακού στην Καρδίτσα!

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στα play off ο Καμπανιακός.

Η ομάδα της Χαλάστρας πέρασε νικηφόρα από την Καρδίτσα, χάρη στο γκολ του Φροσύνη στο 77ο λεπτό και έφτασε τους 15 βαθμούς, όσους και η Αναγέννηση.

Οι Θεσσαλοί από την άλλη, σε ένα τόσο κρίσιμο παιχνίδι, παρουσιάστηκαν κατώτερη των περιστάσεων γνωρίζοντας οδυνηρή ήττα (0-1) από τον Καμπανιακό.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε στο 77ο λεπτό ο Φροσύνης, ενώ οι φιλοξενούμενοι είχαν και δοκάρι με τον Τότσκα στο 84′.

2′ Σουτ του Τότσκα εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Τσέλιος.

18′ Φάουλ του Κορέλα ο Σκόνδρας πήρε την κεφαλιά και η μπάλα πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γιακουμή.

36′ Ο Μπούσης έκανε το σουτ η μπάλα άουτ.

42′ Πάσα του Κορέλα στον Κονίλιο εκείνος έκανε το γύρισμα όμως ο Γιακουμής πρόλαβε τον Ντουμάνη.

59′ Κόρνερ ο Μπούζας κεφαλιά ο Σταμόπουλος η μπάλα άουτ.

68′ Ο Ξύδας σέντραρε ο Κονίλιο έπιασε την κεφαλιά η μπάλα μόλις άουτ.

77′ Στην αντεπίθεση ο Φροσύνης πλάσαρε τον Τσέλιο η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και κατέληξε στα δίχτυα για το 0-1.

81′ Σέντρα του Ξύδα η μπάλα πέρασε παράλληλα από του Γιακουμή και έφυγε άουτ.

84′ Σουτ του Τότσκα η μπάλα στο δοκάρι.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Γιώργος Τυριακίδης): Τσέλιος, Βερνάρδος, Ανδρικόπουλος (56′ Ξύδας), Σκόνδρας, Σταμόπουλος, Γκόλιας, Σαλαμούρας, Ντουμάνης (56′ Παπαδάκος), Κορέλας (46′ Κέρθι), Μπούζας (70′ Αθανασιάδης), Κονίλιο

Καμπανιακός (Γιώργος Αμανατίδης): Γιακουμής, Καθάριος Π., Λαγωνίδης, Γιουκούδης, Σαρβανίδης, Μανιός, Μπούσης, Έππας, Γαρύφαλλος, Παπαστεριανός, Τότσκα