Serie A : Σε κίνδυνο η Σασουόλο, έχασε το πολύτιμο τρίποντο στο 90+1′ (vid)

Κόντρα στην ουραγό και καταδικασμένη Σαλερνιτάνα, η Σασουόλο είχε την ευκαιρία να πάρει μια νίκη-ανάσα στην προσπάθεια που κάνει για να αποφύγει τον υποβιβασμό.

Η ομάδα του Κώστα Μανωλά όμως (τραυματίστηκε στο 77′ και αντικαταστάθηκε) κατόρθωσε να ισοφαρίσει το ματς στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Ματζιόρε και να “κόψει” δύο πολύτιμους βαθμούς από τους “πράσινους”.

Κι όμως, το συγκρότημα του Ντάβιντε Μπαλαρντίνι ξεκίνησε ιδανικά το ματς και στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε 0-2. Λοριέντε και Μπαϊράμι έβαλαν τις βάσεις για μια εύκολη νίκη της Σασουόλο, όμως όλη η προσπάθεια πήγε στο…βρόντο στο δεύτερο ημίχρονο.

Ο Καντρέβα ισοφάρισε στο 52΄με εύστοχο χτύπημα πέναλτι και παρά το γεγονός πως δόθηκαν αρκετές ευκαιρίες στη Σασουόλο να πετύχει τρίτο τέρμα, εντούτοις ο Ματζιόρε ήταν εκείνος που πέτυχε γκολ, δίνοντας έναν ανέλπιστο βαθμό στην ομάδα του.