“Χ”αμένοι και οι δύο στην Κοζάνη (photos)

Μετά από ένα δραματικό σε εξέλιξη παιχνίδι, με τέσσερα γκολ και δύο αποβολές, Κοζάνη και Καμπανιακός αναδείχτηκαν ισόπαλοι 2-2.

Οι δύο ομάδες κέρδισαν μεν από έναν βαθμό αλλά η νίκη της Αναγέννησης Καρδίτσας κόντρα στον Αιολικό, τις φέρνει εντός της επικίνδυνης ζώνης.

Η ομάδα της Χαλάστρας έκανε ένα ιδανικό πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο πέτυχε δύο τέρματα. Στο 38′ ο Γιουκούδης άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους και στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Τότσκα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Λίγο νωρίτερα (45+5′) η Κοζάνη έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ίτσιου.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για τους “ερυθρόλευκους” της Κοζάνης, που παρά το γεγονός πως έπαιζαν με 10 παίκτες, κατάφεραν να μειώσουν το σκορ με κεφαλιά του Σουλιώτη.

Στο 50′ ο Καμπανιακός έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει τρία τα τέρματα του, αλλά ο Μπούσης σημάδεψε το δοκάρι, με την Κοζάνη όμως να είναι πιο εύστοχη στο 66′ με σκόρερ αυτή τη φορά τον Σιατραβάνη.

Στο 74′ ήταν η σειρά των φιλοξενούμενων να μείνουν με 10 παίκτες, με τον Γαρύφαλλο να αντικρίζει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Στα τελευταία 20 περίπου λεπτά, δεν άλλαξε κάτι και έτσι οι δύο ομάδες μοιράστηκαν τους βαθμούς.

δείτε φωτογραφίες στο prlogos.gr

Κοζάνη (Άγγελος Διγκόζης) : Καραγκιόζης, Πάνος, Τάτσης (76′ Κανούλας), Ίτσιος, Σουλιώτης, Αναστασόπουλος, Νάτσος (64′ Παπαδόπουλος), Σιατραβάνης, Καλλέργης (46′ Τσιμπούκας), Γραμμένος, Μαξίμοβιτς

Καμπανιακός (Γιώργος Αμανατίδης) : Γιακουμής (36′ λ.τ. Ιωαννίδης), Καθάριος Π., Λαγωνίδης, Γιουκούδης (76′ Καθάριος Ν.), Σαρβανίδης, Μανιός (76′ Πόζογλου), Μπούσης, Έππας, Γαρύφαλλος, Παπαστεριανός, Τότσκα