Κυπελλούχος στην ΕΠΣ Αθηνών η Νέα Ιωνία (vid)

Σπουδαία επιτυχία για τη Νέα Ιωνία!

Η πρωτοπόρος ομάδα στον 2ο όμιλο της πρώτης κατηγορίας στην ΕΠΣ Αθηνών και βασική υποψήφια για τη συμμετοχή στα μπαράζ ανόδου μετά τον πρωταθλητή Αστέρα Καισαριανής, κατέκτησε για πρώτη φορά στην ιστορία της το Κύπελλο της ΕΠΣΑ!

Σε ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι που ολοκληρώθηκε πριν λίγη ώρα στο Στάδιο Ριζούπολης, η ομάδα του Ισίδωρου Σταυριανού επικράτησε με 2-0 του Άρη Πετρούπολης, εκ των πρωταγωνιστών φέτος στον 4ο όμιλο της Γ Εθνικής.

Μάλιστα, οι τυπικά φιλοξενούμενοι πέτυχαν και τα δύο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 30′ με το γκολ του Ραυτόπουλου και στο 44′ με μακρινό σουτ του Βεζυρτζόγλου.

Το συγκρότημα του Κώστα Βελιτζέλου πίεσε στο δεύτερο 45λεπτο αλλά δεν κατάφερε να πετύχει το γκολ που θα τους έβαζε ξανά στο παιχνίδι.

Η σύνθεση των κυπελλούχων : Μπαλασάκης, Ραυτόπουλος Δ. (49′ λ.τ. Ντεμπά), Χατζηγεωργίου, Αποστόλου, Αλέμης (67′ Μαρίνου), Κωνσταντίνου, Τζαμάι (77′ Γερόλυμος), Σταύρου, Βεζυρτζόγλου, Φερναντίνιο (77′ Μπάστας), Αντωνόπουλος (67′ Πλατέλλας).