Super League (play out) : Πολύτιμος βαθμός στις Σέρρες για τον ΟΦΗ

Έναν βαθμό που τον φέρνει στο +6 από την επικίνδυνη ζώνη, απέσπασε στις Σέρρες ο ΟΦΗ, με γκολ του Μπάκιτς στο 75ο λεπτό.

Την ίδια ώρα, οι Σερραίοι έχασαν την ευκαιρία να πάρουν το τρίποντο που θα τους εξασφάλιζε από τώρα την παραμονή, αν και θεωρείται εξαιρετικά δύσκολο να κινδυνέψουν.

Ο Άλεξιτς στο 22′ έδωσε το προβάδισμα στον Πανσερραϊκό, πετυχαίνοντας ένα ακόμα γκολ στο φετινό πρωτάθλημα, με τον Μπάκιτς να φέρνει στα ίσια το ματς πέντε λεπτά αργότερα. Ο ίδιος εκτέλεσε πέναλτι, αστόχησε και στην επαναφορά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Άμεση ήταν η απάντηση των γηπεδούχων, που στο 33′ πήραν ξανά προβάδισμα με γκολ του Μπετανκόρ, αποτέλεσμα το οποίο ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους (2-1).

Στο δεύτερο μέρος, οι δύο προπονητές προχώρησαν σε πολλές αλλαγές, τόσο προσώπων όσο και τακτικής, με τον ΟΦΗ να πετυχαίνει ξανά τέρμα, και πάλι με τον Μπάκιτς, ο οποίος αναδεικνύεται επάξια ο MVP του αγώνα.

Πανσερραϊκός (Πάμπλο Γκαρσία) : Κάτσικας, Μπέργκστρομ, Αυλωνίτης, Πεταυράκης, Δεληγιαννίδης, Μορέιρα (60′ Στάικος), Ουεντραόγκο, Τομάς (84′ Μασκανάκης), Ουάρνα, Άλεκσιτς (84′ Σοφιανός), Μπέντανκορ (71′ Χατζηστραβός)

ΟΦΗ (Τραϊανός Δέλλας) : Χριστογεώργος, Μαρινάκης, Βούρος, Λουκάο, Τοράρινσον, Μπάκιτς, Γκαγέγος (69′ Μεγιάδο), Τοράλ (74′ Γκλάσερ), Μπάκου (66′ Μοσκέρα), Ριέρα (66′ Αποστολάκης), Ισέκα (74′ Φελίπε)