Premier League : Τέσσερα στο…κεφάλι για την Τότεναμ από την εκπληκτική Νιουκάστλ! (vid)

Άλλος είχε το κίνητρο, άλλος ήταν ο νικητής στο πρώτο χρονικά ματς της 33ης αγωνιστικής στην Premier League!

Η Νιούκαστλ ισοπέδωσε 4-0 την Τότεναμ, για την 33η αγωνιστική της Premier League, με τους Λονδρέζους να απογοητεύουν με την εμφάνιση τους.

Οι “ανθρακωρύχοι” έβαλαν τις βάσεις για τη νίκη τους από το πρώτο ημίχρονο, καθώς σκόραραν στο 30΄ και στο 32΄χάρη στα τέρματα των Ίζακ και Γκόρντον αντίστοιχα.

Αυτό είχε ως αποτέλεσμα η Τότεναμ να πάρει περισσότερα ρίσκα στην επανάληψη και να το πληρώσει, καθώς η ομάδα του Άγγελου Ποστέκογλου δέχτηκε άλλα δυο γκολ.

Στο 51΄ο Ίζακ έκανε το 3-0, για να έρθει ο Σαρ στο 87΄να διαμορφώνει το τελικό 4-0.

Κάπως έτσι η Τότεναμ παρέμεινε ισόβαθμη με την Άστον Βίλα, από την οποία όμως έχει πλέον χειρότερη διαφορά τερμάτων και έτσι υποχώρησε στην πέμπτη θέση.