ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας : Πήρε και το Κύπελλο ο Παναγρινιακός! (vid)

Μετά το πρωτάθλημα, ο Παναγρινιακός κατέκτησε και το Κύπελλο στην ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας.

Η ομάδα του Αγρινίου επικράτησε στον τελικό της Ένωσης Αγίου Δημητρίου με 2-1, σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη στο κατάμεστο γήπεδο Δοκιμίου “Λεωνίδας Ζαχαράκης” κάτω από δύσκολες συνθήκες λόγω της αποπνικτικής ζέστης.

Ο Παναγρινιακός προηγήθηκε στο 15ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βασίλη Γκόλια. Στο 32ο λεπτό με ωραίο σουτ, ο Μήλιος σημείωσε το 2-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Η Ένωση Αγίου Δημητρίου μπήκε ξανά στο παιχνίδι με όμορφο γκολ με σουτ του Καμζέλα στο 51′, αλλά παρά την πίεσή της δεν κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση, με αποτέλεσμα ο Παναγρινιακός για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά να κατακτήσει το Κύπελλο και παράλληλα να κάνει το νταμπλ.

Η σύνθεση του Παναγρινιακού (Βαλάντης Ζώης) : Μπότας, Παναγιωτόπουλος, Γκόλιας, Κωνσταντίνου, Σωτηρόπουλος, Μπακογιάννης (56′ Αντωνόπουλος), Καραλής Κ. (71′ Καραλής Σ.), Αγγέλης (56′ Μακρυπίδης), Τσεκούρας (66′ Καλοκαίρης Ν.), Μήλιος (66′ Κοσμάς), Τουρλίδας.