ΕΠΣ Ηπείρου : Κυπελλούχος με εντυπωσιακό σκορ η Θύελλα Κατσικάς! (vid)

Back to back τίτλος για τη Θύελλα Κατσικάς, αυτή τη φορά με ένα ευρύ σκορ!

Σε ένα repeat του περσινού τελικού, και πάλι με αντίπαλο τη Θύελλα Ελεούσας (πέρσι επικράτησε με 1-0), η ομάδα του Νίκου Γκούρα έφτασε στη 10η συνολικά κατάκτηση του Κυπέλλου χάρη στο 5-2 των “Ζωσιμάδων”.

Μόλις στο 6ο λεπτό, ο Τουρμούσογλου άνοιξε το σκορ για τους περσινούς πρωταθλητές και στο 19′ ο Σκανδάλης εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο Άγγελος Παππάς.

Στο 32′ το σκορ έφτασε στο 3-0 με γκολ του Βασιλάκη και σαν να μην έφτανε αυτό για την ομάδα της Ελεούσας, έξι λεπτά μετά ο Σκανδάλης ευστόχησε σε δεύτερο πέναλτι και ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0.

Μάλιστα, το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με το εντυπωσιακό 5-0, χάρη στο γκολ του Άγγελου Παππά στο 40ό λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Θύελλα Ελεούσας πέτυχε δύο τέρματα, όμως ήταν εξαιρετικά δύσκολο να αλλάξει τη μοίρα της.

Επόμενος στόχος για τη Θύελλα Κατσικά, η παραμονή στη Γ Εθνική, καθώς στις τρεις αγωνιστικές που απομένουν, θα πρέπει να καλύψει διαφορά τεσσάρων βαθμών.

Η σύνθεση της Θύελλας Κατσικάς (Νίκος Γκούρας): Θεμελής, Πετρίδης, Μελιγγιώτης, Ντόντης, Βασιλάκης, Πότσης, Σκανδάλης, Εμβραΐζογλου, Παππάς Α., Κωσταμένας, Τουρμούσογλου.

Πηγή βίντεο : PASsports. gr