Δεν υπήρξε νικητής στην Κοζάνη

Κοζάνη και Ηρακλής πέτυχαν από ένα τέρμα στα τελευταία 20 λεπτά του αγώνα για την 7η αγωνιστική των Play Out.

Η ομάδα του Άγγελου Διγκόζη παραμένει στην επικίνδυνη ζώνη και στο -1 από την Αναγέννηση Καρδίτσας, ενώ την ίδια ώρα ο «Γηραιός» θέλει έναν βαθμό για να εξασφαλίσει και μαθηματικά την παραμονή του στη Super League 2.

Ελάχιστες ήταν οι στιγμές στο πρώτο ημίχρονο με τις δύο ομάδες να μην απειλούν, μένοντας σε δυνατές μονομαχίες.

Η μόνη αξιόλογη ευκαιρία ήρθε για τους γηπεδούχους στο 32′ με τον Ποζατζίδη να δοκιμάζει ένα δυνατό σουτ αλλά η μπάλα κατέληξε λίγο έξω.

Από πλευράς Ηρακλή, απείλησε στο 45′ με τον Βιτλή να εκτελεί ένα φάουλ από τα αριστερά (σαν κόρνερ), αλλά o Τσιπούρας πρόλαβε και έδιωξε σε κόρνερ.

Ο Ηρακλής άνοιξε το σκορ στο 72′ με τον Αρόγιο ύστερα από ωραίο πλασέ. Ο Κούστα συνεργάστηκε άψογα με τον Κολομβιανό, αυτός πλάσαρε μέσα από την περιοχή και έκανε το 1-0.

Η Κοζάνη ισοφάρισε στο 80′ με το αυτογκόλ του Σιούτα που έστειλε με το κεφάλι άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Στο 90+3′ ο Πάνος έσωσε την ομάδα του καθώς έδιωξε την μπάλα πάνω από τη γραμμή μετά την κεφαλιά του Γκμπενιόν.

Κοζάνη (Άγγελος Διγκόζης) : Καραγκιόζης, Πάνος, Τσιμπούκας, Σουλιώτης, Τάτσης, Σιατραβάνης, Ποζατζίδης, Αναστασόπουλος, Νάτσος, Γραμμένος, Καλλέργης.

Ηρακλής (Σούλης Παπαδόπουλος) : Παλαβράκης, Βιτλής, Πατράλης (57′ Ισνάλδο), Γκμπενιόν, Δοϊρανλής, Σιούτας, Σπυρίδης (85′ Χρουσιέλ), Γκερμούς (70′ Αρόγιο), Κωστόπουλος, Κούστα, Έμπο