Μεγάλες στιγμές για τη Βόνιτσα, ο ΠΑΣ Αμβρακικός προβιβάζεται στη Γ Εθνική!

Την άνοδο του στη Γ’ Εθνική πανηγυρίζει εδώ και λίγη ώρα ο ΠΑΣ Αμβρακικός, ο οποίος μετά τη νίκη του στην Κέρκυρα επί της Αναγέννησης Περιβολίου (0-3), εξασφάλισε και μαθηματικά την άνοδο του, δύο αγωνιστικές πριν το τέλος των μπαράζ.

Το παιχνίδι ήταν δίχως αύριο για τους γηπεδούχους, οι οποίοι έπαιζαν τα ρέστα τους για να μείνουν “ζωντανοί”, ενώ την ίδια ώρα οι πρωταθλητές της ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας γνώριζαν ότι με νίκη εξασφάλιζαν την άνοδο.

Στο 19ο λεπτό ο Βασίλας επιχείρησε μια σέντρα από τα πλάγια με τους γηπεδούχους στην προσπάθειά τους να διώξουν την μπάλα να τη στέλνουν στην εστία τους για το 0-1.

Στο 26ο λεπτό ο συνήθως ύποπτος Αποστόλης Τσιούνης, έφυγε στην πλάτη της άμυνας των γηπεδούχων και με πλασέ “έγραψε” το 0-2.

Λίγο πριν το φινάλε του ματς, ήρθε ακόμη ένα γκολ για τον ίδιο, με τον ΠΑΣ να γυρίζει από την Κέρκυρα με τους τρεις βαθμούς της νίκης και το εισιτήριο για τη συμμετοχή του στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής της επόμενης σεζόν για τρίτη φορά στην ιστορία του.