LaLiga : Ματσάρα στο Ceramica με τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο! (vid)

Εντυπωσιακή εκκίνηση στη σεζόν για Βιγιαρεάλ και Ατλέτικο Μαδρίτης, που πρόσφεραν θέαμα απόψε στο Ceramica!

Σε ένα ματς με τέσσερα γκολ, δύο δοκάρια και αμέτρητες ευκαιρίες εκατέρωθεν, οι δύο ομάδες έμειναν στο 2-2, με τον Χουλιάν Άλβαρες να κάνει ντεμπούτο με τους Μαδριλένους στα τελευταία λεπτά.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Ντανζούμα στο 18′, αλλά οι “ροχιμπλάνκος” απάντησαν δύο λεπτά μετά με τον Μάρκος Λιορέντε. Μάλιστα στο 36′ είχαν και δοκάρι για την ανατροπή με τον Λίνο, ωστόσο ένα λεπτό μετά ο αρχηγός Κόκε έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Στο 45+5′ (ένα λεπτό πριν από την εκπνοή του πρώτου μέρους) η Ατλέτικο έφερε εκ νέου το ματς στα ίσια με τον Σόρλοθ. Στο δεύτερο μέρος η Ατλέτικο είχε μια καλή στιγμή με τον Μπαένα στο 57′ η οποία πέρασε λίγο άουτ, ενώ η Βιγιαρεάλ έχασε τεράστια ευκαιρία για να πάρει το τρίποντο με την ωραία εκτέλεση φάουλ του Πεπέ, η οποία τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Όμπλακ, με το 2-2 να μένει μέχρι το τέλος.