Καμπανιακός – Καβάλα 3-1: Επικράτηση με δραματικό φινάλε και διαμαρτυρίες (vids)

Σε έναν αγώνα με δυνατές φάσεις και πάθος, ο Καμπανιακός επιβλήθηκε της Καβάλας με 3-1, ανεβαίνοντας στην 5η θέση της βαθμολογίας με την τρίτη νίκη του σε έξι παιχνίδια. Η Καβάλα παρέμεινε προτελευταία, χωρίς νίκη, έχοντας τρεις ισοπαλίες.

Η ομάδα της Χαλάστρας ανέλαβε από νωρίς τα ηνία του αγώνα, δείχνοντας διάθεση για επίθεση. Στο 28ο λεπτό ο Πέττας βρήκε δίχτυα με εξαιρετικό σουτ εκτός περιοχής, δίνοντας το προβάδισμα στον Καμπανιακό.

Στη συνέχεια του πρώτου ημιχρόνου, η Καβάλα επιχείρησε να απαντήσει, με τη μεγαλύτερη ευκαιρία της να έρχεται στο 37′ όταν το μακρινό σουτ του Δημητριάδη βρήκε το δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Καμπανιακός διπλασίασε τα τέρματά του στο 64′ με κεφαλιά του Διαμαντόπουλου, ενώ η απόφαση του διαιτητή να κατοχυρώσει το γκολ ύστερα από ένσταση για οφσάιντ προκάλεσε εντάσεις.

Παρά την πίεση της Καβάλας, που μείωσε σε 2-1 στο 86′ με κεφαλιά του Παπαδόπουλου μετά από ωραία ασίστ του Κατσούρη, ο Καμπανιακός “κλείδωσε” το αποτέλεσμα με το τρίτο γκολ του Κωτσόπουλου στο 90+8′, εκμεταλλευόμενος λάθος του Αστρά.

Καμπανιακός (Κώστας Γεωργιάδης) : Γιακουμής (52′ λ.τ. Κασαπίδης), Παπακωνσταντίνου, Γαρύφαλλος, Έππας (83′ Κολτσίδας), Καθάριος Ν. (70′ Κωτσόπουλος), Διαμαντόπουλος (70′ Μάνιος), Φρόσυνης, Ντουμάνης, Σέχου, Παπαστεργιανός, Πέττας (83′ Σαρβανίδης)

Καβάλα (Νίκος Καραμπετάκης) : Αστράς, Τσαμούρης, Αναστασόπουλος (46′ Μάντιτς), Δαλιανόπουλος (75′ Καμαρά), Δημητριάδης, Μέτσε (70′ Κασέμι), Γαβριηλίδης, Πάσαγιτς, Ομπιόχα (75′ Κατσούρρι), Λέλεκας (70′ Γκέγκα), Παπαδόπουλος