3-5 Πηγάδια – ΠΑΣ Γιάννινα vs KS Bylis Ballsh 0-1

Την ήττα με σκορ 1-0 γνώρισε ο ΠΑΣ Γιάννινα από την αλβανική Bylis Ballsh, σε φιλικό που διεξήχθη στα Τρία Πέντε Πηγάδια. Ένα καλό ημίχρονο, αλλά με λίγες ευκαιρίες, είχαν οι παίκτες του Γιάννη Χριστόπουλου.

Ο ΠΑΣ μπήκε φορτσάτος στο παιχνίδι, αλλά πολύ γρήγορα έριξε ρυθμούς με αποτέλεσμα να σπαταλήσει ένα ολόκληρο 45λεπτο. Χωρίς να κάνει κάτι το ιδιαίτερο, η Μπιλίς βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 29′ με τέρμα του Γκέρτσο (σουτ έξω από την περιοχή) και πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες του Γιάννη Χριστόπουλου έδειξαν καλύτερο πρόσωπο. Είχαν τον έλεγχο του ρυθμού και κυκλοφόρησαν πολύ πιο ορθολογικά τη μπάλα, εντούτοις δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν παρά ελάχιστες ευκαιρίες, με αποτέλεσμα να μην μπορέσουν να φτάσουν στην ισοφάριση.

ΠΑΣ Γιάννινα: Μπαμπανιώτης, Κολοβέτσιος, Οικονόμου, Ντάσιος, Κοροβέσης, Πατσατζόγλου, Ντε Βινσέντι, Ιωάννου, Τζάνης, Νηκλιτσιώτης, Γιάκος

Β’ ημίχρονο: Mπαμπανιώτης, Οικονόμου, Μιχαήλ, Κοροβέσης, Κωστάκης, Πάντος, Γανωτής, Βίλα, Λίλα, Γεωργίου, Τοπούζης