Εθνικός Αγιονερίου – Αναγέννηση Γιαννιτσών (1-1) Βασικός ο Σιμψερής

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ-ΕΘΝΙΚΟΣ-2Με δυο γκολ στα τελευταία 10 λεπτά διαμορφώθηκε το τελικό σκορ με αμφότερες τις ομάδες να μοιράζονται από ένα βαθμό

Όλο το… ζουμί στο ματς του Εθνικού Νέου Αγιονερίου με την Αναγέννηση Γιαννιτσών ήταν στο τελευταίο 10λεπτο. Μπορεί το μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης για την 20ή αγωνιστική του πρώτου ομίλου να μην είχε να επιδείξει τίποτα ιδιαίτερο, αλλά το φινάλε ήταν αρκετά ενδιαφέρον. Το σκορ λοιπόν άνοιξε στο 82’ για τους φιλοξενούμενους ο Χατζηστεφάνου με δυνατό βολέ, ενώ δυο λεπτά αργότερα ο Στεφανίδης με κεφαλιά ψαράκι διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΝΕΟΥ ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ (Β. Τραϊανόπουλος): Τεντώνης, Μπουζούρας, Γκέλινος, Μιλκούδης, Αποστολάς, Καρασίμος, Μήτσικας, Γαλάνης (57’ Στεφανίδης), Γκέρτσος, Πεχλιβάνης, Πτηνόπουλος (80’ Παπαδόπουλος)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ (Αντ. Σαπουντζής): Σιμψερής, Μπαμπαλής, Τζούρτζος, Σιδηρόπουλος, Ουζούνης, Τσάβος, Καρασαββίδης (72΄ Καραδήμος), Κιόρτσης, Χατζηστεφάνου (93΄ Κοροσιάδης), Καρακάσογλου (86΄ Βασιλειάδης), Μπάρμπας