Αιγινιακός – Καμπανιακός (2-0) Καλύτερη και πιο έτοιμη η ομάδα από την Πιερία (vid)

SnapShot(82)Στο Αιγίνιο συναντήθηκαν ο τοπικός Αιγινιακός και ο Καμπανιακός σε μια αναμέτρηση φιλικού χαρακτήρα,ωστόσο το ενδιαφέρον των φίλων των δυο ομάδων ήταν μεγάλο καθώς αρκετός κόσμος παραβρέθηκε στο γήπεδο.

Το τελικό 2-0 είναι πέρα για πέρα δίκαιο καθώς οι γηπεδούχοι ήταν πολύ ανώτεροι σε ολόκληρο το παιχνίδι.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να παρατάσσουν διπλή γραμμή άμυνας και να προσπαθούν να βγουν στην επίθεση μόνο με αντεπιθέσεις.

Ο Γιαμουρίδης χρησιμοποίησε στο πρώτο ημίχρονο μόνον 4 παίκτες από την περσινή ομάδα (Κηπουρός, Ραγκαβίνας, Κουντουράς, Χρήστου).

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 44΄με τον Βασίλη Λιόλιο που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Και στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν σαφώς ανώτεροι,είχαν καλύτερη κυκλοφορία και έφταναν πιο εύκολα στην εστία του Ιβανούδη.

Από λάθος της άμυνας του Καμπανιακού ο Γκούρτσας διαμόρφωσε το τελικό 2-0. Φοιρός και Γιαμουρίδης χρησιμοποίησαν σχεδόν όλους τους παίκτες τους.