Ισπανία – Έκρουσαν καμπάνες στη Γαλικία, τέσσερα στο…κεφάλι της Μπάρτσα! (vid)

77416589157e3283b7c4741fc4244c87_LΗ Θέλτα φιλοδώρησε με τέσσερα γκολ τους Καταλανούς, διαλύοντάς τους 4-1 στη Γαλικία, προκαλώντας πάταγο στο ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο!

Πάρτι σε βάρος της τραγικής άμυνας της Μπαρτσελόνα έκανε η ομάδα του Εδουάρδο Μπερίσο! Ο Λουίς Ενρίκε παρακολουθούσε ανίκανος να αντιδράσει καθώς οι Γαλιθιάνοι έκαναν φύλλο και φτερό την άμυνα της ομάδας του.

Στο 26ο λεπτό ο Νολίτο «άνοιξε» το σκορ και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ιάγο Άσπας έκανε το 2-0! Ο τελευταίος «χτύπησε» ξανά στο 56’, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-0! Το τέρμα του Νεϊμάρ στο 80’ ήρθε πολύ αργά για τη Μπάρτσα, με τον Γκουϊντέτι στο 83ο λεπτό να δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του, διαμορφώνοντας το επιβλητικό τελικό αποτέλεσμα!