Γ Εθνική (1ος όμιλος) Καβάλα – Εορδαϊκός 4-0

IMG_1549-604x351Παρουσία λίγων φιλάθλων και σε δύσκολο αγωνιστικό χώρο, ο ΑΟΚ δε δυσκολεύτηκε να πάρει τους 3 βαθμούς απέναντι στον Εορδαϊκό.  Οι γηπεδούχοι έδειξαν καλό πρόσωπο απέναντι σε μια ομάδα που αμυντικά πριν το ματς με τον ΑΟΚ, είχε δεχτεί λίγα γκολ.

Στα πρώτο ημίχρονο, ο ΑΟΚ μέσα σε 3 λεπτά, πήρε ένα σοβαρό προβάδισμα και όλα τελείωσαν πολύ γρήγορα με το τρίτο γκολ του Δουμάνη, λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους.  Από τα δεξιά, ο Πτηνόπουλος πήρε πολλές προσπάθειες και δημιούργησε προβλήματα στην αντίπαλη άμυνα ενώ ο Δουμάνης ήταν ιδιαίτερα αποτελεσματικός.

Στην επανάληψη η ομάδα του Εορδαϊκού έπαιξε ανοιχτά και αυτό βοήθησε τον ΑΟΚ να βρει χώρους. Ο Μπαντάνης πέτυχε ένα γκολ που έδειξε ότι το ήθελε πολύ. Η εστία του Αθανασίου, απειλήθηκε ελάχιστες φορές.

Ο Αλέξης Αλεξίου βρέθηκε στα δημοσιογραφικά θεωρεία και κατά πάσα πιθανότητα θα αναλάβει την τεχνική ηγεσία του Εορδαϊκού, αφού πριν από λίγες μέρες έλυσε τη συνεργασία του, με τον Εθνικό Σερρών.

Το φιλμ του αγώνα

9` Σουτ του Γρηγόρη Παπαδόπουλου, από πλάγια θέση, μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.

19` ΓΚΟΛ! Ανατροπή του Παληγεώργου από τον Κλάζογλου, σφυρίζεται πέναλτι. Εκτέλεσε ο Γρηγόρης Παπαδόπουλος για το 1-0.

22` ΓΚΟΛ! Σέντρα ακριβείας του Πτηνόπουλου, με κεφαλιά ο Δουμάνης το 2-0.

27` Σέντρα Παπαδόπουλου, ο Λιόλιος δε πιάνει καλά την κεφαλιά, από τη μικρή περιοχή.

42` ΓΚΟΛ! Το 3-0 με σουτ του Δουμάνη, από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

50` Πάσα του Πτηνόπουλου, ο Δουμάνης αστοχεί με σουτ από πολύ κοντά.

51` Σουτ του Γιόνδη, δύσκολη απόκρουση του Αθανασίου.

52` Τετ α τετ, ο Μπαντάνης πλασάρει πάνω στον Περπερίδη. Η πάσα από τον Δουμάνη.

59` ΓΚΟΛ! Σουτ του Μπαντάνη, η μπάλα βρίσκει στο κεφάλι του Λιάμη και καταλήγει στα δίχτυα για το 4-0.

85` Φάουλ του Γρηγόρη Παπαδόπουλου, κεφαλιά του Μπάτζιου, απόκρουση του Περπερίδη, ο Ασημάκης από κοντά πλασάρει για να σώσει πάνω από τη γραμμή ο Κλάζογλου.

87` Φεύγει μόνος του ο Ασημάκης αλλά το σουτ δε βρίσκει στόχο.

90` Ο Ασημάκης το σουτ, μπλοκάρει ο Περπερίδης.

Καβάλα : Αθανασίου, Σταματόπουλος, Μαργαρίτης, Λιόλιος, Δέντσας, Παληγεώργος (34′ Μπαντάνης), Παπαδόπουλος Γ., Δέντσας, Μπάτζιος, Πτηνόπουλος (63′ Ασημάκης), Δουμάνης (76′ Μπλιος), Κανούλας.

Εορδαϊκός : Περπερίδης, Πασχαλίδης Κ. (43′ Χαραλαμπίδης Ε.), Συμεωνίδης Γ. (46′ Ιωαννίδης) / 63′ Σάββας), Λιάμης, Κλάζογλου, Κουλίδης, Μαυροματίδης, Σερσέμης, Γιόνδης, Αμαραντίδης, Χαραλαμπίδης Θ.*proininews.gr