Football League – Ισόπαλο το ματς στο Ελ Πάσο. Δείτε τη βαθμολογία

DSCF84751Πραγματοποίησε τη χειρότερή του εμφάνιση στη φετινή σεζόν και… μπορεί να αισθάνεται τυχερός που έστω και στο τέλος έκλεψε τον βαθμό της ισοπαλίας.

Στο «Ελ Πάσο» οι παίκτες του Σταύρου Ψιμουλάκη δε μπόρεσαν να πάρουν τους βαθμούς της νίκης από την Καλλιθέα καθώς αναδείχτηκαν ισόπαλοι με 1-1.

Στο 7′ ο Φαγιέ στην περιοχή της Καλλιθέας, σουτάρει αλλά το σουτ του φεύγει άουτ. Στο 17′ γκολ για την Καλλιθέα έπειτα από σουτ του Μασένα, απέρκουσε ο Χιώτης και ο Ντουρμισάι σε κενή εστία γράφει το 1-0. Στο 25′ ο Λαμπάκης δημιουργεί ωραία φάση αλλά το σουτ του Κουσκουνά περνάει δίπλα από το κάθετο δοκάρι. Η Καλλιθέα απειλεί με τον Μπέλλη στο 37′ αλλά δεν βρίσκει στόχο και το ημίχρονο λήγει 1-0.

Στην επανάληψη η ομάδα μας πίεσε και κατάφερε να σημειώσει ένα γκολ. Στο 85′ από κόρνερ του Σερτζίνιο ο Ντόικιτς έκανε την κεφαλιά και ισοφάρισε γράφοντας το τελικό σε 1-1.

Καλλιθέα: Μιχελής, Λεβέντης, Σταύρου, Τσώνης, Μουκτάρης, Γκίνη (86′ Φράγκος), Τεγούσης, Μασένα, Μπέλης, Τζάκσον, Ντουρμισάι (70′ Σταμόπουλος)

Τρίκαλα: Χιώτης, Λαμπάκης, Κοντοδήμος, Μουμίν, Ντόικιτς, Κουατέ (57′ Στεφάνοβιτς), Φαγιέ (53′ Ζώνας), Ριζογιάννης, Σερτζίνιο, Δουκάκης (58′ Στεφάνοβιτς), Κουσκουνάς