Δείτε πως το 4-1 έγινε 4-4 και…κούφανε τους Γερμανούς! (vid)

Χωρίς τίτλοΑν και έχανε με 4-1 στο ημίχρονο, εντούτοις η Χόφενχαϊμ κατάφερε να ισοφαρίσει σε 4-4, κάνοντας την ανατροπή της χρονιάς στην Bundesliga.

Σύμφωνα με το SDNA, ο μεγάλος πρωταγωνιστής θα έπρεπε να είναι ο πρώην επιθετικός του Αστέρα Τρίπολης, Πάμπλο Ντε Μπλάσις. Ο Αργεντινός με δύο γκολ (3’, 23’) είχε δώσει από νωρίς προβάδισμα δύο τερμάτων στην Μάιντς, σε ένα ματς που έμοιζε με πάρτι.

Στο ημίχρονο το σκορ είχε φτάσει στο 4-1, αφού οι Κόρντομπα (27’) και Οζτουανλί (43’) τιμώρησαν κάθε αμυντική αδράνεια της Χόφενχαϊμ, που είχε μειώσει προσωρινά με τον Βάγκνερ (39’).

Ακολούθησε το SDNA στο Twitter και ενημερώσου πρώτα από όλους!

Αυτό που ακολούθησε στην επανάληψη δεν το περίμενε ούτε ο πιο αισιόδοξος οπαδός της Χόφενχαϊμ.

Η αποβολή του Χριστόφ (63’) γύρισε όλο το ματς, αφού οι φιλοξενούμενοι μείωσαν άμεσα σε 4-3 με δύο γκολ του Ολλανδού Ουτ (71’, 72’) και έφτασαν στο απίστευτο 4-4, με τέρμα του Ούγγρου Σάλαϊ, έξι λεπτά πριν το φινάλε.