Γ Εθνική (1ος όμιλος) Δόξα Προσκυνητών – Δόξα Δράμας 0-0

proskinites-doxa-4-559x400

Ένα «χρυσό» βαθμό απόσπασε η νεοφώτιστη ομάδα της Δόξας Προσκυνητών, υποχρεώνοντας την φιλόδοξη για άνοδο Δόξα Δράμας, με τις πολλές και βαρύγδουπες μεταγραφές, σε λευκή ισοπαλία, βάζοντας δύσκολα στους «Μαυραετούς» που δεν έπιασαν καλή απόδοση μη μπορώντας να διασπάσουν την καλά στημένη άμυνα των γηπεδούχων.

Το φιλμ του αγώνα όπως το παρουσίασε το dramagoal.gr :

10’ Προβολή από τον Καρλόπουλο, αστοχεί.

14’ Εκτέλεση φάουλ έξω από την περιοχή του Καρλόπουλου βρίσκει τον Σουάνη απέναντι στον Περτσά αλλά αν και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα το γκολ δεν μετράει καθώς ο παίκτης της Δόξας ήταν σε θέση off side.

20’ Σουτ από τον Λειβαδιώτη καταλήγει άουτ.

26’ Σουτ του Καρλόπουκλου από το ύψος της περιοχής φεύγει ελάχιστα άουτ.

27’ Σουτ από τον Μεμέτ Εμρέ είναι άστοχο.

28’ Αντεπίθεση για τους γηπεδούχους και από δεξιά ο Γιαννικιτζίδης σουτάρει άστοχα.

38’ Μπαλιά του Εμρέ στην πλάτη της άμυνας των Δραμινών προλαβαίνει ο Σικαλιάς τον Βάσκο πριν γίνει αυτός επικίνδυνος.

50’ Ο Βάσκος έβγαλε την κάθετη στον Εμρέ, Γκαρακλίδης και Παπαζαχαρίς έκλεισαν γρήγορα, αδύναμο το σουτ Εμρέ στα χέρια Σικαλιά.

54’ Ο Βάσκος 10 μέτρα έξω απ’ την περιοχή πιάνει απίστευτο σουτ, με υπερένταση έβγαλε ο Σικαλιάς σε κόρνερ.

55’ Ο Καρλόπουλος μετά από σέντρα του Κουρτεσιώτη από αριστερά σουτάρει και στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ.

67’ Σουτ του Πινδώνη πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

68’ Μπαλιά του Βάσκου στον Εμρέ Μεμέτ, ο οποίος σούταρε από καλή θέση, με τον Σικαλία να μπλοκάρει.

73’ Κεφαλιά του Ιγκορ αποκρούει με διπλή προσπάθεια ο Περτσάς.

77’ Ο Ιγκόρ πέρασε όμορφη σκαφτή μπαλιά στον Σουάνη, αυτός πέρασε την μπάλα πάνω απ’ τον Πέρτσα, αλλά το γυριστό βολ-πλανέ που επιχείρησε προ κενής εστίας, κατέληξε ψηλά άουτ.

ΔΟΞΑ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΩΝ (Γ. Κλειτσιώτης): Περτσάς, Σιδηρόπουλος (89’ Δημητριάδης), Κελεσίδης, Λειβαδιώτης, Λέφης, Τρίχας, Μεμέτ Εμρέ (81’ Θωμάς), Δραγανίδης, Βάσκος, Κλης, Γιαννακιτζίδης (86’ Μόσχος).

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κ. Βασιλακάκης): Σικαλιάς, Ρεβυθόπουλος, Κουρτεσιώτης, Γκαρακλίδης, Παπαζαχαρίας, Ολίσε (70’ Γαϊδαρτζής), Σουάνης, Πινδώνης, Καρλόπουλος, Μαρκόπουλος (50’ Ιγκόρ), Δουμάνης (65’ Ντος Σάντος).