Football League – Μεγάλη ανατροπή της Σπάρτης, πέρασε από την Κρήτη ο Αχαρναϊκός (βαθμολογία)

football league 2Με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο η Σπάρτη έκανε την ανατροπή και νίκησε 3-2 τον Αιγινιακό ενώ η Λαμία έκανε περίπατο απέναντι στον Πανελευσινιακό. Όλα τα αποτελέσματα της Football League.

H Σπάρτη βρέθηκε σε εξαιρετικά δύσκολη θέση στο 55′ όταν ο Πατράλης έβαλε μπροστά στο σκορ με 2-1 τον Αιγινιακό όμως δεν πέταξε λευκή πετσέτα και δικαιώθηκε, με τους Μπουντόπουλο και Αναστασάκο να σκοράρουν μέσα σε δύο λεπτά στο φινάλε (80′, 82′) και να κάνουν το 3-2 για τους γηπεδούχους για την 4η αγωνιστικη της Football League.

Από τα άλλα ματς της ημέρας, ξεχωρίζει η άνετη επικράτηση της Λαμίας με 4-0 απέναντι στην ομάδα της Ελευσίνας με την οποιά πάτησε κορυφή (έπιασε τον Απόλλωνα Σμύρνης στους 10 βαθμούς) καθώς και η ήττα του Αγροτικού Αστέρα στο Αίγιο.

Αναλυτικά :

Λαμία – Πανελευσινιακός  4-0 (13′, 45′ Βασιλόγιαννης, 38′ Ντουρμισάι, 42′ Όμο )

ΑΟ Χανιά – Αχαρναϊκός  2-3 (40′ Θεολόγου, 95′ Σταματής / 34′, 57′ Ματσούκας, 90′ Τζιώρας)

Πανθρακικός – Κισσαμικός  1-0 (85′ πεν. Κουσίδης)

ΑΕ Σπάρτη – Αιγινιακός  3-2 (2′ Γιαννίτσης, 80′ Μπουντόπουλος, 82′ Αναστασάκος / 29′ Ζούρκος, 55′ Πατράλης)

Παναιγιάλειος – Αγροτικός Αστέρας  1-0 (83′ Ξόμπλιος)

Αναγέννηση Καρδίτσας – Απόλλωνας Σμύρνης  0-0