Σημαντικό τρίποντο που καθηλώνει τον αντίπαλο στην τελευταία θέση!

ialisos_inka_fasiΤη νίκη με σκορ 2–1 επί της ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ πανηγύρισε στο «Οικονομίδειο» ο Ιάλυσος στο μοναδικό παιχνίδι της 16ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής.

Συνολικά, ο Ιάλυσος ήταν καλύτερος από τον αντίπαλο, ειδικά στην διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου όπου είχε τον πλήρη έλεγχο και την υπεροχή. Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να κερδίσουν κάποια μέτρα και τα κατάφεραν αλλά την κρίσιμη στιγμή ο Ιάλυσος ήταν αυτός που και πάλι σημείωσε ένα τέρμα και έκανε το 2-0 αποκτώντας το σημαντικό προβάδισμα.

το φιλμ της αναμέτρησης στο news12.gr

ΙΑΛΥΣΟΣ: Παπαδόπουλος, Παφιάκης, Σταυλάς (67΄ Αχείμαστος), Αρχοντούλης, Αλιατίδης, Φυλακούρης, Καρπαθάκης, Σπάρταλης (82΄ Χατζηπέτρος), Ρεκλείτης, Δελαπόρτας (71΄ Κρεκούκιας), Χατζηφούντας

ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ: Βλαχάκης, Κομπογεννητάκης (50΄ Γκουτσίδης), Δημήτρης, Καρβουνιάρης, Βουρβαχάκης, Ζντράβκοβιτς (76΄ Τσίτας), Τσικουδάκης (56΄ Κυτράκης), Ντεντάκης, Βεστάκης, Σουμπασάκης, Παληγεώργος