Πέρασε από τη Βέροια ο Διομήδης

Ο Διομήδης Άργους πέρασε το απόγευμα του Σαββάτου (3/2) από την Βέροια επικρατώντας του Φιλλίπου με 28-22 για την 14η αγωνιστική της Handball Premier.

Όπως αναφέρει το e-handball, η ομάδα του Άργους ήταν καλύτερη στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και είχε κορυφαίο παίκτη του Γιόσμου που σημείωσε 7 τέρματα.

Από την άλλη ο Φίλιππος Βέροιας προσπάθησε κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο να πάρει κάτι καλό απο το ματς χωρίς αποτέλεσμα. Κορυφαίος από τους γηπεδουχους ο Κωστακίδης με 9 γκολ.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 22-28

Τα πεντάλεπτα: 2-0, 3-3, 3-6, 5-8, 6-10, 8-13 (Ημίχρονο), 9-16, 11-18, 13-19, 15-20, 18-24, 22-28

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Θεόδωρος Παυλίδης): Κοτσιφάς, Ζλατάνος, Καλλιαρίδης, Κουκουτσίδης, Κωστακίδης 9, Γρηγοριάδης 4, Φιλόσογλου, Αποστολίδης, Παπαδόπουλος, Τριανταφυλλίδης, Αρσενασβίλι 1, Ριζος, Χαραλαμπίδης 4, Ζευγαρόπουλος 4, Σιαματάς, Τζιμπουλάς.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Κώστας Δεληγιάννης): Παπαντωνόπουλος, Αϊβαλιώτης 1, Σβεν 5, Κρεμαστιώτης 1, Αργυρού 2, Σμυρνιώτης, Χειβιδόπουλος 1, Ρουσόπουλος 3, Τσάτσας 1, Χαντέλης, Νικηφόρου 3, Άρσιτς, Γιόσμου 7, Δάσκαλος 4.

Διαιτητές: Κατσίκης-Μιχαηλίδης. Δίλεπτα: 4-3, Πέναλτι: 2/3-4/4.